• خبرها
 • ترسیم یک رویکرد کیفی در انتخاب آثار بخش فیلم کوتاه
  1398/02/22
  گفتگو با جعفر صانعی‌مقدم عضو هیئت انتخاب بخش فیلم کوتاه
 • آشنایی با برگزیدگان آیین انتخاب کودکآنلاین + معرفی ایده‌ها
  1398/01/21
  شمارش معکوس تا مراسم پایانی جشنواره
 • نتایج باورنکردنی بخش ایده/ هیچ ایده‌ای سفارش داده نشد
  1397/12/11
  گفت‌وگو با حسین شیخ‌الاسلامی دبیر کمیته علمی و محتوایی جشنواره کودکآنلاین
 • فضای مجازی و کسب‌وکارهای روزآمد
  1397/10/28
  چگونه فضای مجازی اثرگذارترین بخش زندگی مردم شد
 • بادام زمینی ها
  1397/10/17
  با محبوب ترین وب سری ها
 • فقط یک الگو برای تولید وب سری وجود ندارد
  1397/10/06
  گزارش پرسش و پاسخ نمایندگان سمن ها در کارگاه تولید وب سری
 • گردهمایی سمن ها در کارگاه کودکآنلاین
  1397/10/06
  این کارگاه با هدف آشنایی با کسب و کارها و فرصت های تولید محتوای ویدیویی برگزار شد
 • بررسی راهکارهای رونق کسب و کار مجازی
  1397/10/05
  در شورای سیاستگذاری کودکآنلاین چه گذشت؟
 • ارتقاء وب سری ها با آموزش و توجه به کارگروهی
  1397/10/05
  گفت‌وگو با امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن
 • کودکآنلاین؛ رویدادی مفید در تأمین محتوای مطلوب کودکان
  1397/10/04
  قدردانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات
 • توان‌بخشی با کمک فضای مجازی
  1397/10/04
  اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی در گفت‌وگو با علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما
 • کودکآنلاین؛ یک حرکت مدرن فرهنگی
  1397/10/03
  روایت علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس از اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌ روز و استفاده از آن‌
 • اعضای ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین معرفی شدند
  1397/10/02
 • پابه‌پای بچه‌ها جلو بیاییم
  1397/09/28
  غلامرضا رمضانی به سوالات ستاد خبری کودک‌آنلاین پاسخ داد
 • الهه رضایی: باید نیاز بچه‌های امروز را شناخت
  1397/09/26
  جذابیت بصری برای کودکان فراموش نشود
 • اتصال چند جزیره با یک جشنواره
  1397/09/26
  گفت‌وگو با مصطفی مصطفوی، مدیر مارکتینگ جشنواره کودک‌آنلاین
 • کودک‌آنلاین؛ فرصتی برای تجاری‌سازی ایده‌ها
  1397/09/26
  در دیدار دبیر جشنواره با گروهی از انیمیشن‌سازان چه گذشت؟
 • تا 14 دی ماه فرصت دارید
  1397/09/24
  مهلت ثبت ایده در جشنواره کودک‌آنلاین تمدید شد
 • حبیب ایل‌بیگی: بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری‌ روی ایده‌ها
  1397/09/23
  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی از ظرفیت جشنواره کودک‌آنلاین می‌گوید
 • عباس‌پور: وب‌سری محدود به انیمیشن نیست
  گفت‌وگو با عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره

 • برگزیدگان نخستین جشنواره کودک‌آنلاین معرفی شدند

  برگزیدگان نخستین جشنواره کودک‌آنلاین معرفی شدند

  پایان باشکوه جشنواره نوپا

  به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره کودک‌آنلاین، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آنلاین عصر امشب  ۲۳ آذرماه ۱۳۹٨ در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اجرای مژده لواسانی و با حضور مدیران، هنرمندان و اهالی رسانه برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن مجید توسط قاری نوجوان، سید جمال هادیان دبیر جشنواره با اشاره به بار نشستن نهال جشنواره کودک‌آنلاین گفت: امروز بسیار خوشحالم که بعد از یک سال ایده‌ای که آغاز کردیم به نتیجه رسیده و نهالی که سال گذشته کاشتیم پس از یک سال به بار نشسته است. نام جشنواره فیلم کوتاه و وب سری است و ماهیت آن خلاصه گویی است پس کلامم را کوتاه می‌کنم، فارغ از گزارش‌های معمول جشنواره کودک‌آنلاین چند ویژِگی داشت که حیف است نگویم، در شرایطی که تمام ایده‌ها و جشنواره‌ها ناتمام می‌مانند،کودک‌آنلاین سرسختانه به راه خود ادامه داد و در کمترین زمان به موفقیت رسید.

  او افزود: در روند پیشبرد اهداف‌مان از هر کار سیاسی یا تبلیغی پرهیز کردیم، هرگز در هیچ مرحله‌ای به دنبال این دو نبودیم و تنها دغدغه ایده‌پردازان را داشتیم، در روزگاری که تمام کارها سفارشی است ما کاری جوششی و با دغدغه کودکان انجام دادیم.

  دبیر جشنواره کودک‌آنلاین با اشاره به فعالیت‌هایی که برای تولید محتوا در این جشنواره انجام گرفته است، عنوان کرد: حیف است نام این جشنواره را تنها جشنواره بنامیم، کودک‌آنلاین مانند رودی است که از ایده‌ها سرشاخه گرفته و در نهایت به دریای تولید محتوا خواهد رسید. فکر نمی‌کنم تا به حال جشنواره‌ای بوده باشد که اینگونه به تولید محتوا و سرمایه در چنین زمان کمی رسیده باشد. 

  هادیان ضمن تشکر از کسانی که به جشنواره کودک آنلاین کمک کرده بودند گفت: کار جشنواره کودک‌آنلاین امروز به پایان نمی‌رسد، این جشنواره می تواند در ذهن شما، در یک خانه یا موسسه ادامه پیدا کند، پدیدآورندگان این جشنواره امروز اینجا به تماشای نتیجه این جشنواره نشسته‌اند. در نهایت اجحاف بزرگی است اگر از کسانی که ما را در این راه همراهی نکرده اند تشکر نکنم، از همکارانم در مرکز اطلاع‌رسانی، منتورها، محمد ابوالحسنی و تمام نهادهای دیگر که به ما کمک‌های مالی و غیرمالی کردند، همچنین از بنیاد سینمایی فارابی و هیئت   انتخاب و داوران تشکر می‌کنم.

  وی ادامه داد: در نهایت از کسانی که به ما انتقاد کردند تشکر می کنم چه از کسانی است که انتقاد سازنده داشتند چه از کسانی که انتقادهای کوبنده و از سر حسادت داشتند و ما را مصمم‌تر کردند تا به راه خودمان ادامه بدهیم.

  در بخش دیگری از این مراسم، گروه «بمرانی» به روی صحنه آمدند و دقایقی برای حاضران به اجرای موسیقی پرداختند.

  در ادامه مراسم، سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روی صحنه رفت و گفت: نقش دولت ساخت زیست بوم است و باید دنبال پیشرفت این موضوع باشیم. 

  او ادامه داد: در همه جای دنیا فیلمی به فروش می‌رسد که مردم برای آن صف بکشند، امیدوارم همه کسانی که اینجا حضور دارند و نقشی در جشنواره کودک آنلاین داشتند موفق باشند ما هم به عنوان معاونت علمی و فناوری از آنها حمایت خواهیم کرد زیرا وظیفه ما همین است. جا دارد از آقای وزیر و تمام دست‌اندرکاران و هنرمندان که تجربه‌شان را در اختیار کودکان گذاشتند، تشکر کنم. حتما جلسات را ادامه خواهیم داد و هر جا که لازم باشد برای کمک رسانی در خدمت شما خواهیم بود.

  او افزود: زمانی که ما در معاونت علمی ریاست جمهوری به فناوری‌های نرم فکر می‌کنیم، نقش دولت در درست کردن زیرساخت‌های مربوط به زیست بوم کاملا به چشم می‌آید. ما به عنوان دولت نمی‌توانیم وارد محتوا شویم اما باید زیرساخت را برای این کار را مهیا کنیم.

  در ادامه مراسم پایانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آنلاین، محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به روی صحنه آمد و گفت: والدین همیشه روی این مسئله تاکید دارند که فرزندان‌شان چه محتوایی را تماشا می کنند. در کشورهای دیگر محتوا دسته‌بندی سنی دارد اما در کشور ما والدین معمولا به این مسئله توجه نمی کنند.

  او خاطر نشان کرد: در تلویزیون معمولا شبکه‌هایی برای کودکان وجود دارد اما در فضای مجازی چنین چیزی وجود ندارد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، تلویزیون در حال افول و فضای مجازی در حال رشد است. قطع کردن اینترنت مانند قطع کردن هوا است زیرا اینترنت به اکسیژن می‌ماند و نباید در گفتن آن لکنت زبان داشت. هر کس از اینترنت ملی حرف زده، یک دروغ بزرگ گفته است. دروغی که آنقدر تکرار شده که مدت‌ها طول می‌کشد تا آن را از افکار عمومی پاک کنیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به اینکه برخی به بهانه کودکان بسیاری از منابع را از دسترس خارج می کنند، ادامه داد: هنرمندان زیادیداریم که می‌توانند برای این افراد محتوا تولید کنند. به قول قدیمی‌ها بهشت را به بها می‌دهند نه بهانه. ما در کشورمان ظرفیت‌های خلاق زیادی داریم.  

  او خاطرنشان کرد: دو سال قبل در اولین برنامه‌ای که در وزارت ارتباطات تلاش کردم آن را پیگیری کنم، سکویی برای کودک و نوجوان در فضای مجازی بود. این به زیرساخت نیاز داشت. محتوا سفارش پذیر نیست. باید به سلیقه کودکان احترام بگذاریم و با زبان خودش مطالب را ارائه بدهیم.

  آذری‌جهرمی با اشاره به نیاز هر جامعه‌ای به فرهنگ و هنر گفت: بایستی هنر داشته باشیم و اجازه بدهیم فضا با زبان حال حاضر عرضه شود، ایجاد زیست بوم مبحثی بود که ما می خواستیم آن را اجرایی کنیم.

  وی با اشاره به اینکه باید محتوای مختلف در فضای مجازی عرضه شود عنوان کرد: امروز سکوهایی وجود دارد که می‌توانند محتواهای مختلف را عرضه کنند، اینجا حضور هنرمندان را می‌طلبید و جشنواره کودک‌آنلاین در واقع همان حلقه دوم بود. ما شرایط را برای افرادی که علاقمند هستند ایده شان را به محصول تبدیل کنند، آماده خواهیم کرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حلقه سوم حضور در فضای مجازی گفت: حلقه سوم نیز آماده‌سازی والدین است تا در فضای مجازی بر فرزندان‌شان نظارت داشته باشند. توسعه سیستم نظارت والدین و ترویج فرهنگ استفاده از فضای مجازی را با کمک سازمان جوانان و سمن‌های فعال در کشور آغاز کردیم و در آینده آن را توسعه خواهیم داد. اکنون ۵۰ سمن در حال انتقال این مفاهیم در مدارس هستند.

  وی ادامه داد: ۳۱ هسته استانی تشکیل می‌دهیم و این جشنواره را به شکل استانی پیش خواهیم برد و هیچ ایده و خلاقیتی نباید از قلم بیفتد.

  آذری جهرمی با تاکید براینکه، ما باید شرایط رشد خلاقیت را فراهم کنیم، ادامه داد: با این محصولات به بازار خودمان فکر نمی کنیم و بخشی از حرکت شتابدهی فراهم کردن شرایط برای کسب سهم جهانی است که امیدواریم به زودی جشنواره بین‌المللی کودکآنلاین را برگزار کنیم.

  آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدجمال هادیان دبیر جشنواره، سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احمد مسجد جامعی، علیرضا تابش، حبیب ایل بیگی، ایرج طهماسب و مرضیه برومند به روی صحنه رفتند و از برگزیدگان جشنواره تقدیر کردند.

  ٭ برگزیدگان بخش فیلم کوتاه:

  «داستان فیکا و فیدان» به کارگردانی دلاور دوستانیان تندیس جشنواره و جایزه بزرگ ۲۰۰ میلیون ریال در بخش فیلم کوتاه را به خود اختصاص داد.

  تندیس جشنواره و جایزه اول هنری به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال به فیلم کوتاه «باتک» به کارگردانی مهدی ماهان تعلق گرفت.

  تندیس جشنواره و جایزه دوم هنری به ارزش ۷۰ میلیون ریال به فیلم کوتاه «به هیچکس نگو کجایی» شهریار مرادی گورگاورزی تعلق گرفت.

  تندیس جشنواره و جایزه ویژه هیئت داوران به ارزش ۵۰ میلیون ریال به فیلم کوتاه «درخت پرتقال» به کارگردانی امیرهوشنگ معین داده شد.

  ٭برگزیدگان بخش وب سری: 

  تندیس جشنواره و جایزه بزرگ این بخش به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به امین حق شناس برای  «بارماخ» داده شد.

  تندیس جشنواره و جایزه اول هنری به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال به مهدی شاه پیری برای وب‌سری «گاو درمانی» 

  تندیس جشنواره و جایزه دوم هنری به ارزش ۷۰ میلیون ریال به نوید سید علی اکبر برای وب سری «خل و چل» اهدا شد.

  تندیس جشنواره و جایزه اول بخش کسب و کار به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال به اثر «نی نی ناف» گلنوش شریفی.

  تندیس جشنواره و جایزه دوم کسب و کار به ارزش ۷۰ میلیون ریال به اثر «شورای سیاست گذاری» به پوپک کفیلی داده شد.

  تندیس جشنواره و جایزه پدیده این دوره جشنواره به ارزش ۵۰ میلیون ریال به هوتن پورزکی آهنگساز آثار متنوع وب سری اهدا شد.

  در این مراسم اعلام شد «پست بانک» به عنوان یکی از حامیان جشنواره، جوایز نقدی خود را به آثار برگزیده اهدا خواهد کرد.

 • یادداشت و مقالات
 • سهم ما فقط بستن بود؟
  سهم ما فقط بستن بود؟
  1397/10/18
  یادداشت سيدجمال هاديان‌ دبیر جشنواره در روزنامه شرق
 • یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  1397/10/04
  گفت‌وگوی روزنامه اعتماد با مدیرعامل فارابی درباره کودکآنلاین و سینما
 • کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  1397/09/29
  خسرو سلجوقی از دلایل اهمیت جشنواره کودک‌آنلاین سخن می‌گوید
 • دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  1397/09/25
  11 هنرمندی که از شما می‌خواهند در جشنواره شرکت کنید
 • گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  مسجدجامعی: از وقتی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات تبدیل شد پیش‌بینی می‌شد که این وزارتخانه به تولید محتوا ورود کند
 • گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  1397/08/29
  هادیان: همه می‌توانند ایده‌های خود را برای جشنواره بفرستند
 • دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  1397/08/23
  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حکم محمد جواد آذری جهرمی به عنوان دبیر جشنواره کودک‌آنلاین منصوب شده است
 • کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  1397/08/27
  یادداشتی از محمد جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • نسل ناشناخته اَپ
  نسل ناشناخته اَپ
  1397/08/27
  یادداشتی از حسین شیخ‌الاسلامی دبیر علمی و محتوایی جشنواره‌ی کودک‌آنلاین
 • حامیان جشنواره
 • همراه اول
 • آدرس: تهران- خیابان شریعتی- بالاتر از چهاراه شهید قدوسی (قصر) جنب پارک اندیشه خیابان توپچی - پلاک 3 - کدپستی: 1558919111 دبیرخانه جشنواره کودک آنلاین تلفن 02188464547