• خبرها
 • ترسیم یک رویکرد کیفی در انتخاب آثار بخش فیلم کوتاه
  1398/02/22
  گفتگو با جعفر صانعی‌مقدم عضو هیئت انتخاب بخش فیلم کوتاه
 • آشنایی با برگزیدگان آیین انتخاب کودکآنلاین + معرفی ایده‌ها
  1398/01/21
  شمارش معکوس تا مراسم پایانی جشنواره
 • نتایج باورنکردنی بخش ایده/ هیچ ایده‌ای سفارش داده نشد
  1397/12/11
  گفت‌وگو با حسین شیخ‌الاسلامی دبیر کمیته علمی و محتوایی جشنواره کودکآنلاین
 • فضای مجازی و کسب‌وکارهای روزآمد
  1397/10/28
  چگونه فضای مجازی اثرگذارترین بخش زندگی مردم شد
 • بادام زمینی ها
  1397/10/17
  با محبوب ترین وب سری ها
 • فقط یک الگو برای تولید وب سری وجود ندارد
  1397/10/06
  گزارش پرسش و پاسخ نمایندگان سمن ها در کارگاه تولید وب سری
 • گردهمایی سمن ها در کارگاه کودکآنلاین
  1397/10/06
  این کارگاه با هدف آشنایی با کسب و کارها و فرصت های تولید محتوای ویدیویی برگزار شد
 • بررسی راهکارهای رونق کسب و کار مجازی
  1397/10/05
  در شورای سیاستگذاری کودکآنلاین چه گذشت؟
 • ارتقاء وب سری ها با آموزش و توجه به کارگروهی
  1397/10/05
  گفت‌وگو با امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن
 • کودکآنلاین؛ رویدادی مفید در تأمین محتوای مطلوب کودکان
  1397/10/04
  قدردانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات
 • توان‌بخشی با کمک فضای مجازی
  1397/10/04
  اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی در گفت‌وگو با علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما
 • کودکآنلاین؛ یک حرکت مدرن فرهنگی
  1397/10/03
  روایت علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس از اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌ روز و استفاده از آن‌
 • اعضای ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین معرفی شدند
  1397/10/02
 • پابه‌پای بچه‌ها جلو بیاییم
  1397/09/28
  غلامرضا رمضانی به سوالات ستاد خبری کودک‌آنلاین پاسخ داد
 • الهه رضایی: باید نیاز بچه‌های امروز را شناخت
  1397/09/26
  جذابیت بصری برای کودکان فراموش نشود
 • اتصال چند جزیره با یک جشنواره
  1397/09/26
  گفت‌وگو با مصطفی مصطفوی، مدیر مارکتینگ جشنواره کودک‌آنلاین
 • کودک‌آنلاین؛ فرصتی برای تجاری‌سازی ایده‌ها
  1397/09/26
  در دیدار دبیر جشنواره با گروهی از انیمیشن‌سازان چه گذشت؟
 • تا 14 دی ماه فرصت دارید
  1397/09/24
  مهلت ثبت ایده در جشنواره کودک‌آنلاین تمدید شد
 • حبیب ایل‌بیگی: بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری‌ روی ایده‌ها
  1397/09/23
  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی از ظرفیت جشنواره کودک‌آنلاین می‌گوید
 • عباس‌پور: وب‌سری محدود به انیمیشن نیست
  گفت‌وگو با عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره

 • باید نظر نسل تازه را جلب کرد

  باید نظر نسل تازه را جلب کرد

  بازدید وزیر ارتباطات از شتاب‌دهنده کودک‌آنلاین

  به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودک آنلاین، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز از شتابدهنده محتوای کودک بازدید کرد.

  در این بازدید علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیدجمال هادیان دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره کودک‌آنلاین وزیر ارتباطات را همراهی کردند.

  در این بازدید جهرمی ضمن آشنایی با تک تک پروژه‌ها در گفتگو با دست‌اندرکاران وب‌سری‌ها پیشنهاداتی درخصوص ادامه روند جشنواره نیز ارائه کرد.

  به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید بیش از هرچیز درنظر  داشت که هرآنچه در نظر ما بزرگسالان جذاب می آید الزاما برای بچه ها جذاب نیست، در این جشنواره باید تلاشی صورت گیرد تا نظر بچه ها جلب شود.

  وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد اینکه وزارت ارتباطات تا چه حد در ایجاد فضایی برای تولید محتوا و وبسری ها می تواند موثر باشد گفت: ما امروز با مسئله ای مواجهیم و آن هم این این است که فضای مجازی در حال توسعه است و تقریبا همه مردم ایران با یک تخمین خوبی، به این فضا متصل هستند. این فضا ارتباط را فراهم می کند و ارتباط فرهنگ را رقم می زند و می تواند باعث رشد اقتصاد شود.

  وی افزود: طبیعتا در این فضا اگر ما به خودمان نیاییم و مراقبت و تلاش نکنیم ممکن است داشته های ما ضعیف شوند و ظرفیت های ما در سبد دیگران شکوفا شود. ظرفیتی که ما اقتصادش می تواند به کشور ما کمک کند، فرهنگ های منطقه ای و خرده فرهنگ های ما را تقویت کند، بر وحدت ملی ما اضافه کند و این فضایی است که می تواند پیام ما را به اقصی نقاط جهان با هزینه کم ببرد.

  جهرمی ادامه داد: ما در کشورمان استعداد در لایه هنر کم نداریم همانطور که آمار می گویند ایران به لحاظ تعداد فیلم های سینمایی که در سال تولید می کند یکی از ده کشور برتر دنیا است. این به این معنی است که هنرمند و ظرفیت داریم اما وقتی به مصرف جامعه نگاه می کنیم این تولیدات فاخر داخلیمان نیست که ظرفیت بالایی را به خود اختصاص داده باشد.

  آذری جهرمی اظهار داشت: این مسئله از چند جنبه برای ما باعث تاسف است یکی اینکه ما اقتصاد این عرصه را از دست می دهیم. دوم اینکه باید ببینیم که پیام فرهنگی ما برایش چه اتفاقی می افتد؟ هنرمند ما دوست دارد با ملت خودش گفتگو کند و ما باید این بستر را برایش فراهم کنیم. ما اگر امرو در خانه های خودمان نگاه کنیم و بررسی کنیم تا ببینیم کاراکترهایی که بر روی فرزندان ما تاثیر گذارند و پیامهایی را به آنها عرضه می کنند، کدام ها هستند بیشتر به این فقدان پی می بریم.

  وزیر ارتباطات تصریح کرد: در حوزه شبکه ملی اطلاعات،دیدگاه جمهوری اسلامی و حاکمیت توسعه فضای مجازی است، نگاهش درونزا و برون نگر است؛ یعنی ما باید به استعدادهای خودمان تکیه کنیم و به سمت بازارهای بین المللی برویم که در عرصه تولید محتوا چنین اتفاقی نیفتاده است.

  وی افزود: ما تلاش کردیم با ایجاد کودکانلاین که یک فضای شتابدهی مناسب است و از صاحبان خلاقیت حمایت می کند اما در تولید محتوا دخالت نمی کند، مبتنی بر نگاه خود مردم است. کسانی که خلاقیت دارند را بیاوریم و فضای رشد و خلاقیت و در نهایت بازار عرضه برایشان فراهم کنیم تا بتوانند محتوای خوب و مورد نیاز جامعه تولید کنند.

  جهرمی گفت: در این جشنواره بیش از 1100 ایده به دبیرخانه آمد و از این میان در هیات داوری،  25 تای آنها انتخاب شد و فکر می کنم در سطح کشور جزو محدود شتاب دهنده هایی است که ریزش نداشته و همه 25 ایده رشد کرده اند و در اینجا مراحل رشدشان قابل رویت است و این 25 محصول در آبن ماه به بازار عرضه می شوند.

  وی گفت: این دستاوردی خوب و اولین خروجی این شتاب دهنده است البته فضای فرهنگی ما بسیار بزرگ است و نمی توان انتظار داشت که با یک پروژه همچون کودک آنلاین همه مسائلش بر طرف می شود ویا همه نیازهای کودکان ما مرتفع می شود.

  جهرمی ادامه داد: این یک مدل بود برای اینکه بگوییم در فضای مجازی حال حاضر نحوه رشد دادن مباحث مد نظر، خلاقیت های داخل کشور و توسعه فرهنگ چگونه است و به حمدالله تا این لحظه موفق بودیم.

  وی در مورد ارزیابی اش از مرکز شتاب دهنده کودک آنلاین گفت: به نظر من این یک کار فاخر در عرصه تولید محتوای فضای مجازی است که بخش کوچکی از نیازمندی های بزرگی که قشر جوان، نوجوان ورده های سنی مختلف ما با این وسعت فضای مجازی به آن نیاز دارند. شاید باید بیش از صد شتاب دهنده این چنینی برای ترویج کار فرهنگی خوب در کشور داشته باشیم.

  جهرمی ادامه داد:  این استعداد هنری در ظرفیت جوانان ما و این ظرفیت اقتصادی در کشور ما وجود دارد. نگاه اول ما به این پروژه این بوده که جوانان خلاقی که هنر خودشان را به نگارش یا تصویر در می آورند، بتوانند آن را در سطح کشور خودمان و چه در سطح منطقه ای، بتوانند اول حرفهای فرهنگی و هویتی ما، نوع نگاه ایرانیان به مسائل را مطرح کنند و اثرگذار باشند.

  وی ادامه داد: در وهله بعد اقتصاد این مسئله برای ما مهم بوده است. بخش مهمی از بازار محتای ما در فضای مجازی و همچنین فضای سنتی اختصاص دارد به محصولات بین المللی و این سوال وجود دارد که چرا ما سهمی از آن نداشته باشیم؟ ما باید از هنرمندمان حمایت کنیم تا بتواند خلاقیتش را به منصه ظهور برساند این در فرایند شتابدهی انجام می شود؛ یعنی خلاقیت می آید، به او آموزش موضوعات و مهارت های مختلف داده می شود. تلاش می شود در نهایت بازار برایشان ایجاد شود.  

  جهرمی تصریح کرد: قطعا 25 اثر در یک جمعیت 80 میلیونی و یک جمعیت بزرگتر در فرامرزهای ما کار بسیار بزرگی به حساب نمی آید اما گام بسیار بزرگی است.

  وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که در مورد انتقادی که از شما می شود که وارد حوزه تولید محتوا می شوید چه نظری دارید گفت: اگر در این فضا نمونه ای پیدا کردید که وزارت خانه در حال تولید محتوا است حق با شما است. ما فقط به کسانی که تولید محتوا می کنند کمک می کنیم.

  وی تاکید کرد: واقعیت این است که تولید محتوا کار ما نیست؛ اگر صدا و سیما حاضر است این کار را انجام دهد ما حاضریم آش را با جایش تحویل آنها بدهیم. این کاری است باید دیگران از قبل انجام می دادند و ندادند. وقتی ما از شبکه ملی اطلاعات انتقاد می کنند و می گویند شبکه ملی اطلاعات باید رونق پیدا می کرده و نکرده، کسی که مسئول آن است بایستی می آمده و این کار را انجام می دهد.

  آذری جهرمی افزود: اتفاقا این کاری که با پیگیری من و همکارانم ر وزارت ارتباطات به انجام رسیده برای این بوده که به دوستانی که وظیفه محتوایی دارند بگوییم  شما به وظایفتان عمل نکرده اید. امروز هم هرکسی بیاید برای انجام این کار اعلام آمادگی کند ما با کمال میل کنارش می ایستیم و تنهایش نمی گذاریم اما مسئولیت را به او واگذار می کنیم چرا که این کار تخصصی ما نیست.

  در پایان این بازدید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با شورای سیاستگذاری جشنواره کودک‌آنلاین شرکت کرد.

  گفتنی است، صبح امروز گروهی از نوجوانان دهه هشتادی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تماشای تک تک پروژه ها و داوری اولیه آن ها نشستند، همچنین پیش از این یک قسمت از هر پروژه که در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به نمایش درآمده بود، ارائه شد.

 • یادداشت و مقالات
 • سهم ما فقط بستن بود؟
  سهم ما فقط بستن بود؟
  1397/10/18
  یادداشت سيدجمال هاديان‌ دبیر جشنواره در روزنامه شرق
 • یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  1397/10/04
  گفت‌وگوی روزنامه اعتماد با مدیرعامل فارابی درباره کودکآنلاین و سینما
 • کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  1397/09/29
  خسرو سلجوقی از دلایل اهمیت جشنواره کودک‌آنلاین سخن می‌گوید
 • دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  1397/09/25
  11 هنرمندی که از شما می‌خواهند در جشنواره شرکت کنید
 • گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  مسجدجامعی: از وقتی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات تبدیل شد پیش‌بینی می‌شد که این وزارتخانه به تولید محتوا ورود کند
 • گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  1397/08/29
  هادیان: همه می‌توانند ایده‌های خود را برای جشنواره بفرستند
 • دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  1397/08/23
  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حکم محمد جواد آذری جهرمی به عنوان دبیر جشنواره کودک‌آنلاین منصوب شده است
 • کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  1397/08/27
  یادداشتی از محمد جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • نسل ناشناخته اَپ
  نسل ناشناخته اَپ
  1397/08/27
  یادداشتی از حسین شیخ‌الاسلامی دبیر علمی و محتوایی جشنواره‌ی کودک‌آنلاین
 • حامیان جشنواره
 • همراه اول
 • آدرس: تهران- خیابان شریعتی- بالاتر از چهاراه شهید قدوسی (قصر) جنب پارک اندیشه خیابان توپچی - پلاک 3 - کدپستی: 1558919111 دبیرخانه جشنواره کودک آنلاین تلفن 02188464547