• خبرها
 • ترسیم یک رویکرد کیفی در انتخاب آثار بخش فیلم کوتاه
  1398/02/22
  گفتگو با جعفر صانعی‌مقدم عضو هیئت انتخاب بخش فیلم کوتاه
 • آشنایی با برگزیدگان آیین انتخاب کودکآنلاین + معرفی ایده‌ها
  1398/01/21
  شمارش معکوس تا مراسم پایانی جشنواره
 • نتایج باورنکردنی بخش ایده/ هیچ ایده‌ای سفارش داده نشد
  1397/12/11
  گفت‌وگو با حسین شیخ‌الاسلامی دبیر کمیته علمی و محتوایی جشنواره کودکآنلاین
 • فضای مجازی و کسب‌وکارهای روزآمد
  1397/10/28
  چگونه فضای مجازی اثرگذارترین بخش زندگی مردم شد
 • بادام زمینی ها
  1397/10/17
  با محبوب ترین وب سری ها
 • فقط یک الگو برای تولید وب سری وجود ندارد
  1397/10/06
  گزارش پرسش و پاسخ نمایندگان سمن ها در کارگاه تولید وب سری
 • گردهمایی سمن ها در کارگاه کودکآنلاین
  1397/10/06
  این کارگاه با هدف آشنایی با کسب و کارها و فرصت های تولید محتوای ویدیویی برگزار شد
 • بررسی راهکارهای رونق کسب و کار مجازی
  1397/10/05
  در شورای سیاستگذاری کودکآنلاین چه گذشت؟
 • ارتقاء وب سری ها با آموزش و توجه به کارگروهی
  1397/10/05
  گفت‌وگو با امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن
 • کودکآنلاین؛ رویدادی مفید در تأمین محتوای مطلوب کودکان
  1397/10/04
  قدردانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات
 • توان‌بخشی با کمک فضای مجازی
  1397/10/04
  اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی در گفت‌وگو با علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما
 • کودکآنلاین؛ یک حرکت مدرن فرهنگی
  1397/10/03
  روایت علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس از اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌ روز و استفاده از آن‌
 • اعضای ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین معرفی شدند
  1397/10/02
 • پابه‌پای بچه‌ها جلو بیاییم
  1397/09/28
  غلامرضا رمضانی به سوالات ستاد خبری کودک‌آنلاین پاسخ داد
 • الهه رضایی: باید نیاز بچه‌های امروز را شناخت
  1397/09/26
  جذابیت بصری برای کودکان فراموش نشود
 • اتصال چند جزیره با یک جشنواره
  1397/09/26
  گفت‌وگو با مصطفی مصطفوی، مدیر مارکتینگ جشنواره کودک‌آنلاین
 • کودک‌آنلاین؛ فرصتی برای تجاری‌سازی ایده‌ها
  1397/09/26
  در دیدار دبیر جشنواره با گروهی از انیمیشن‌سازان چه گذشت؟
 • تا 14 دی ماه فرصت دارید
  1397/09/24
  مهلت ثبت ایده در جشنواره کودک‌آنلاین تمدید شد
 • حبیب ایل‌بیگی: بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری‌ روی ایده‌ها
  1397/09/23
  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی از ظرفیت جشنواره کودک‌آنلاین می‌گوید
 • عباس‌پور: وب‌سری محدود به انیمیشن نیست
  گفت‌وگو با عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره

 • کودکآنلاین؛ تقویت یک رودخانۀ در جریان

  کودکآنلاین؛ تقویت یک رودخانۀ در جریان

  گزارش دومین هم اندیشی صاحبان سکوهای تولید و توزیع محتوای کودک

  دومین هم اندیشی صاحبان سکوهای تولید و توزیع محتوای کودک با دبیر نخستین جشنواره فیلم و وب سری کودکآنلاین صبح یکشنبه 28 بهمن ماه برگزار شد.

  به گزارش ستاد خبری جشنواره کودکآنلاین، در این نشست سیدجمال هادیان دبیر جشنواره ضمن سپاس از تعامل و همکاری حاضران در نشست اظهار داشت: در پی برپایی جلسه اولیه نمایندگان وی.ا.دی ها با وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، قرار شد اپلیکیشن های ویژه کودک و نوجوان فعالیت خود را وارد مرحله اجرایی کنند و در این زمینه پیشنهادهایی خوبی در زمینه فعالیت تلویزیون های اینترنتی و اپلیکیشن های خاص مطرح شد.

  او با اعلام این که وزیر ارتباطات آمادگی معرفی و افتتاح اپ ها را دارد، گفت: کودکآنلاین در این مسیر آماده است تا با در جریان قرار گرفتن از میزان آمادگی، ظرفیت ها، برنامه های مبسوط و نیز درخواست ها و مطالبات وی.او.دی ها در این زمینه همکاری کند.

  هادیان با اشاره به همه همکاری های مثبت، حمایت ها و حتی مخالفت ها در مسیر برپایی این جشنواره اظهار داشت: ما حتی حاضر به واگذاری جشنواره هم شدیم اما دیدیم دغدغه لازم جهت برپایی رویدادی همچون کودکآنلاین وجود ندارد.

  او اظهار داشت: تفاوت نگره خلاق با غیرخلاق در این است که کسی که مدیریت یک کار فرهنگی را قبول کرده، باید بتواند از ظرفیت های موجود موقعیت بسازد و تلاش ما در این جشنواره بر همین مبنا بود، ضمن آن که حمایت همراه اول جهت تأمین حداقل های مورد نیاز چنین رویدادی قابل تأمل بود و باید از همراه اول و همچنین بنیاد سینمایی فارابی به عنوان حامی معنوی جشنواره تشکر کنم.

  او همچنین از همه تشکل هایی که آمادگی خود را برای همکاری با جشنواره اعلام کرده بودند و در این دوره امکان همکاری با آنها پیش نیامد، تشکر کرد.

  در بخشی از این نشست محمدعلی مطهری از مجموعه آخرین خبر با اشاره به محصول این مجموعه با عنوان تاچستان اظهار داشت: ما با همکاری های مطلوبی که داشتیم 18 هزار نصب از مخاطب کودک گرفتیم و کار به خوبی پیش می رود ضمن آن که این محصول آماده رونمایی در جشنواره است.

  آرا اوحانیان از رویاگران نرم افزار با اشاره به پرمخاطب بودن اپ های این مجموعه اظهار داشت: تلاش می کنیم اپلیکیشن مهد شادی تا آخر اسفندماه آماده شود.

  او اظهار داشت: شرایط مطلوب همه ما فعالان این عرصه این است که از شرکت هایی که کودک کار می کنند، حمایت شود تا به عنوان مجموعه دانش بنیان ثبت شوند.

  در این نشست همچنین حسین غضنفری از رسانه 24 به معرفی محصول متل خان پرداخت و گفت: این اپلیکیشن تخصصی کودک، 25 هزار نصب گرفته و به عنوان یک کتابخانه دیجیتال کودک شامل کتاب های برتر دنیا در قالب انیمیشین بازخورد خوبی داشته است.

  او در سخنان خود به برخی مشکلات موجود در تعامل با صداوسیما، زیرساخت‌های پرداخت اینترنتی، نیم‌بها کردن قیمت ترافیک و... اشاره کرد و تولید محتوا را به عنوان دشوارترین چالش پیش رو برشمرد.

  او تأکید کرد: تولید محتوای داخلی کودک‌ اهمیت زیادی دارد و باید از جشنواره کودکآنلاین که با دغدغه‌ای ارزشمند وارد این حوزه شده تشکر کرد.

  سجاد اسم حسینی از کودک پرس در این نشست به فعالیت این شرکت در حوزه حقوق کودک اشاره کرد و گفت: جشنواره کودکآنلاین برای تولید محتوای حوزه کودک همت کرده و قدرتمند وارد این عرصه شده و ما هم به این رویداد مهم کمک خواهیم کرد.

  او اظهار داشت: قصد داریم اسفند ماه برنامه‌ای ویژه را با حضور 260 شرکت حوزه کودک تدارک ببینیم و قصد ما این است کمک کنیم اين اکوسیستم شکل بگیرد چرا که معتقدیم بخش خصوصی باید به شکل‌گیری این مسیر کمک کند.

  در ادامه سارا شریفی نماینده آفرینک اظهار داشت: ما اولین مجموعه انیمیشن و محتوای کودک با دوبله اختصاصی را بر اساس شرایط رشد سنی بچه‌ها و پالایش و راهنمایی و با هدف کمک به انتخاب والدین در دست داریم. 2000 ساعت محتوا داریم و با 2 میلیون نفر ارتباط گرفته‌ایم و 100 هزار نفر مشترک فعال داریم. عمده مشکلات ما در بحث تامین محتواست چرا که اقبال بچه‌ها به سمت محتوای خارجی است و درصددیم تا در این فضا از تولید داخلی حمایت کنیم و در این زمینه یک کار را شروع کرده‌ایم اما اجرا و رسیدن به این هدف اصلی سخت است.

  او فراهم شدن زیر ساخت اینترنت رایگان را به عنوان یک لازمه در این مسیر عنوان کرد.

  محمود داودی از شرکت آرما در بخشی دیگر از این نشست اظهار داشت: ما یک کار با رویکرد آموزش زبان انگلیسی به کودکان داریم که از فروردین ماه در دسترس است و فلسفه سرویس ما فرآیند آموزش زبان از طریق بازی و سرگرمی است.

  داودی نیز در سخنان خود به مشکلات موجود در رسانه ملی در تعامل با محصول خود اشاره کرد.

  راضیه کریمی از مجموعه ام تیم اظهار داشت: تخصص اصلی ما در توسعه اپ موبایل و زیرساخت هاست و تولیداتی در زمینه بازی های کودک، مجموعه داستان موبایل، آموزش شعر و ادبیات فارسی برای 15 میلیون ایرانی خارج از کشور داشته ایم.

  او با اشاره به فعالیت این مجموعه در جشنواره سفیران سلامت گفت: با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و صداوسیما، یکی دو طرح داشته ایم. یکی از طرح های ما در حوزه تلویزیون اینترنتی برای کودک و دیگری، شبکه اجتماعی عکس محور برای کودک است. ما  بستر فنی قابل ارائه داریم و هر دو طرح نیاز به تبلیغات و محتوا دارد.

  او همچنین اظهار داشت: این قابلیت را داریم تا در حوزه کودک سرمایه گذاری کنیم و بستر فنی خوبی برای تعامل و ‌همکاری با سایر موسسات داریم.

  در بخش دیگری از این نشست وحید رحیمیان از اپ استوراندروید مایکت با اشاره به دشواری فعالیت در این حوزه به عنوان کسب و کار مجازی، گفت: اگر شما پلتفرم‌ خوبی هم باشید، ناخودآگاه مقایسه می شوید و این حرکت ها برای موفقیت، حمایت ارگانیک می خواهد. احساس ما این است کار بزرگ یا ویژه کردن در این فضا سخت است مگر این که حمایت ارگانیک غیردفعی وجود داشته باشد.

  در این نشست فروتن نماینده همراه اول نیز درباره دغدغه و تلاش حامی جشنواره در برپانگه داشتن جشنواره و تأمین ضروریات برای ادامه حیات این رویداد و صنعت تولید محتوا برای کودکان صحبت کرد.

  سیدجمال هادیان در انتهای این نشست اظهار داشت: ما دو مراسم پیش رو داریم. پس از جمع بندی آرا و نظرات شما، فعالیت های وی.او.دی ها و اپ های حوزه کودک در دو بخش رونمایی خواهد شد. رویداد دوم‌ جشن انتخاب کودکآنلاین است که در آن ایده ها و فیلم های برگزیده معرفي خواهد شد.

  دبیر جشنواره کودکآنلاین با اشاره به این که گزارش مبسوطی درباره دغدغه ها، مشکلات و نیازها ارایه خواهد داد اظهار داشت: اگر رویکرد وی.او.دی ها مبنی بر تولید محتوا نباشد، تولیدکنندگان عقیم می مانند و باید کل اکوسیستم حمایت شود. من با این مشکل در حوزه نشر روبه رو بوده ام. تولید محتوا مشکل است و بر خلاف نیاز عمومی و ضرورت و اهمیت آن، آخرین چیزی است که مردم بابت آن پول می پردازند.

  او گفت: هدف شخصی من این است که کودکآنلاین مثل یک رودخانه در جریان، تقویت شود.

  نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در توليد ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد.

 • یادداشت و مقالات
 • سهم ما فقط بستن بود؟
  سهم ما فقط بستن بود؟
  1397/10/18
  یادداشت سيدجمال هاديان‌ دبیر جشنواره در روزنامه شرق
 • یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  1397/10/04
  گفت‌وگوی روزنامه اعتماد با مدیرعامل فارابی درباره کودکآنلاین و سینما
 • کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  1397/09/29
  خسرو سلجوقی از دلایل اهمیت جشنواره کودک‌آنلاین سخن می‌گوید
 • دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  1397/09/25
  11 هنرمندی که از شما می‌خواهند در جشنواره شرکت کنید
 • گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  مسجدجامعی: از وقتی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات تبدیل شد پیش‌بینی می‌شد که این وزارتخانه به تولید محتوا ورود کند
 • گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  1397/08/29
  هادیان: همه می‌توانند ایده‌های خود را برای جشنواره بفرستند
 • دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  1397/08/23
  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حکم محمد جواد آذری جهرمی به عنوان دبیر جشنواره کودک‌آنلاین منصوب شده است
 • کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  1397/08/27
  یادداشتی از محمد جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • نسل ناشناخته اَپ
  نسل ناشناخته اَپ
  1397/08/27
  یادداشتی از حسین شیخ‌الاسلامی دبیر علمی و محتوایی جشنواره‌ی کودک‌آنلاین
 • حامیان جشنواره
 • همراه اول
 • آدرس: تهران- خیابان شریعتی- بالاتر از چهاراه شهید قدوسی (قصر) جنب پارک اندیشه خیابان توپچی - پلاک 3 - کدپستی: 1558919111 دبیرخانه جشنواره کودک آنلاین تلفن 02188464547