• خبرها
 • ترسیم یک رویکرد کیفی در انتخاب آثار بخش فیلم کوتاه
  1398/02/22
  گفتگو با جعفر صانعی‌مقدم عضو هیئت انتخاب بخش فیلم کوتاه
 • آشنایی با برگزیدگان آیین انتخاب کودکآنلاین + معرفی ایده‌ها
  1398/01/21
  شمارش معکوس تا مراسم پایانی جشنواره
 • نتایج باورنکردنی بخش ایده/ هیچ ایده‌ای سفارش داده نشد
  1397/12/11
  گفت‌وگو با حسین شیخ‌الاسلامی دبیر کمیته علمی و محتوایی جشنواره کودکآنلاین
 • فضای مجازی و کسب‌وکارهای روزآمد
  1397/10/28
  چگونه فضای مجازی اثرگذارترین بخش زندگی مردم شد
 • بادام زمینی ها
  1397/10/17
  با محبوب ترین وب سری ها
 • فقط یک الگو برای تولید وب سری وجود ندارد
  1397/10/06
  گزارش پرسش و پاسخ نمایندگان سمن ها در کارگاه تولید وب سری
 • گردهمایی سمن ها در کارگاه کودکآنلاین
  1397/10/06
  این کارگاه با هدف آشنایی با کسب و کارها و فرصت های تولید محتوای ویدیویی برگزار شد
 • بررسی راهکارهای رونق کسب و کار مجازی
  1397/10/05
  در شورای سیاستگذاری کودکآنلاین چه گذشت؟
 • ارتقاء وب سری ها با آموزش و توجه به کارگروهی
  1397/10/05
  گفت‌وگو با امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن
 • کودکآنلاین؛ رویدادی مفید در تأمین محتوای مطلوب کودکان
  1397/10/04
  قدردانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات
 • توان‌بخشی با کمک فضای مجازی
  1397/10/04
  اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی در گفت‌وگو با علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما
 • کودکآنلاین؛ یک حرکت مدرن فرهنگی
  1397/10/03
  روایت علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس از اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌ روز و استفاده از آن‌
 • اعضای ستاد اجرایی جشنواره کودکآنلاین معرفی شدند
  1397/10/02
 • پابه‌پای بچه‌ها جلو بیاییم
  1397/09/28
  غلامرضا رمضانی به سوالات ستاد خبری کودک‌آنلاین پاسخ داد
 • الهه رضایی: باید نیاز بچه‌های امروز را شناخت
  1397/09/26
  جذابیت بصری برای کودکان فراموش نشود
 • اتصال چند جزیره با یک جشنواره
  1397/09/26
  گفت‌وگو با مصطفی مصطفوی، مدیر مارکتینگ جشنواره کودک‌آنلاین
 • کودک‌آنلاین؛ فرصتی برای تجاری‌سازی ایده‌ها
  1397/09/26
  در دیدار دبیر جشنواره با گروهی از انیمیشن‌سازان چه گذشت؟
 • تا 14 دی ماه فرصت دارید
  1397/09/24
  مهلت ثبت ایده در جشنواره کودک‌آنلاین تمدید شد
 • حبیب ایل‌بیگی: بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری‌ روی ایده‌ها
  1397/09/23
  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی از ظرفیت جشنواره کودک‌آنلاین می‌گوید
 • عباس‌پور: وب‌سری محدود به انیمیشن نیست
  گفت‌وگو با عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره

 • معرفی هیأت انتخاب بخش ایده برای وب‌سری جشنواره کودکآنلاین

  معرفی هیأت انتخاب بخش ایده برای وب‌سری جشنواره کودکآنلاین

  اکرمی، بدیعی، تأملی، حجوانی، حسین پور، درخشی و لزرغلامی

  اعضای هیأت انتخاب بخش ایده برای وب‌سری نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین معرفی شدند.

  به گزارش ستاد خبری جشنواره کودکآنلاین، با حکم سیدجمال هادیان دبیر جشنواره، در بخش ایده برای وب سری امیرحسین اکرمی، بنفشه بدیعی، حامد تأمّلی، مهدی حجوانی، بزرگمهر حسین‌پور، علی درخشی و حدیث لزرغلامی به عنوان اعضای هیأت انتخاب بخش وب‌سری جشنواره کودکآنلاین منصوب شدند و به بررسی آثار رسیده در این بخش خواهند پرداخت.

   

  امیرحسین اکرمی

  متولد 1363 تهران. کارشناس کارآفرینی و کسب و کار. دارای مدرک کارشناسی اقتصاد کشاورزی - دانشگاه تهران- کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی - دانشگاه تبریز. از سوابق اجرایی او می توان به فعالیت به عنوان کارشناس بخش ارزیابی اقتصادی و بودجه بندی طرح ها - سازمان توسعه نوآوری های دانشجویان، مدیریت بازاریابی شرکت پویا فن آوران کوثر، مدیریت بازرگانی شرکت طرح و توسعه هفت هامون، تعامل کالا و قراردادهای سلف موازی در شرکت کارگزاری پارس ایده بنیان و شرکت کارگزاری بانک آینده، مدیریت طرح و توسعه شرکت پیشگام علم و فناوری سرآمد و فعالیت به عنوان کارشناس ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد. او در زمینه شناخت مفاهیم کارآفرینی استارت آپی و دوره عمر سازمان، بحث های تحلیل رفتار متقابل، استعدادیابی، تیم سازی و تصمیم گیری، توسعه مدل کسب و کار در زنجیره ارزش صنایع خلاق و آشنایی با روش های ارزشگذاری استارت آپ ها صاحب نظر است. از دیگر فعالیت های اکرمی می توان به منتور کار تیمی در رویداد کارآفرینی اکسیر، مسئولیت پروژه راه اندازی شبکه آزمایشگاهی صنایع فرهنگی، داوری جشنواره ایده های برتر و رویداد کارآفرینی یاس، برنامه ریزی و تدوین مدل فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی اشاره کرد. اکرمی علاوه بر فعالیت های علمی - تحقیقاتی و پژوهشی به عنوان مدرس دوره کارآفرینی هنر – مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه هنر مدرس دوره کارآفرینی علوم انسانی مرکز بردار و طراح و دبیر تخصصی رویداد توسعه محصول دیزاتن، منتور شتابدهنده شکوفا، منتور توسعه مدل کسب و کار در رویداد کارآفرینی اسلوب دانشگاه علم و فرهنگ و مسئول رویدادهای پارک ملی علوم و فناوری های فرهنگی فعالیت داشته است.

  بنفشه بديعى

  متولد ١٣٥٦ تهران، كارشناس نمايش با گرايش عروسكى از دانشگاه هنر، طراح عروسک، کارگردان نمایش عروسکی،  دستيار و برنامه‌ریز سینما و مجموعه‌هاى عروسكى ویژه کودکان شبكه‌هاى مختلف تلویزیونى است که در کارنامه‌اش طراحى و ساخت عروسك براى چند فيلم سينمايي، طراحى و ساخت بيش از دويست عروسك براى تبليغات يا مجموعه‌هاى تلويزيونى، کارگردانی چند نمايش عروسكى اجرا شده در جشنواره بين‌المللى نمايش عروسكى تهران مبارك،  يك دوره رياست انجمن نمايشگران عروسكى خانه تئاتر، تدریس كارگاه‌هاى ساخت عروسك و قالبگيرى با سيليكون در دانشگاه‌های کشور، شركت در كارگاه‌هاى گوناگون عروسكى در پاريس، برگزارى بيش از ٥٠ نشست تخصصى و سمينار با موضوعات گوناگون هنر، حضور در جشنواره‌ها، نمايشگاه‌ها و مجامع مختلف در سمت‌هاى اجرايي و حضور در هیئت انتخاب جشنواره‌های گوناگون آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری، جشنواره دانشجویی و جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک به چشم می‌خورد.

  حامد تأمّلی

  دانش آموخته مهندسی فناوری اطلاعات(IT) دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشگر، طراح و تولیدکننده اسباب بازی، بنیانگذار و مدیر برند تولیدی اسباب بازی «بازی دوست»، مسئول بخش اسباب بازی انتشارات خیلی سبز و بازرس اصلی و دبیر دپارتمان علمی و پژوهشی انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایران که در کارنامه‌اش کارشناسی بازی و اسباب بازی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، داوری جایزه فناوری دومین، سومین و چهارمین دوره جشنواره ملی اسباب‌بازی، عضویت در هیأت‌های داوری جشنواره‌ها در این حوزه، فعالیت‌های آموزشی و کارگاهی در رویداد اکسیر2، جشنواره کالای فرهنگی فیروزه و رویداد ملی استارت آپی اسباب بازی، به چشم می‌خورد. او همچنین به عنوان نویسنده و طنزپرداز، مدیر گروه فرهنگی هنری هفت هامون، کانون فرهنگی هنری رضوان، دبیر کانون فرهنگ و اندیشه(کفا) و دبیر سرویس طنز سایت لوح بوده و موفق به کسب جوایز مختلفی از جشنواره‌ها شده است.

  مهدی حجوانی

  متولد 1339 تهران، دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس، استاد ادبیات کودک در دانشگاه علامه و استاد پژوهش هنر در دانشگاه آزاد از سال 1387، مولف 12 و مترجم 15 اثر داستانی و نظری در حوزه‌ ادبیات کودک است که از موسسان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، انجمن تصویرگران ایران و نهاد لاک‌پشت پرنده بوده و در کارنامه‌اش  سرویراستاری و مشاورت موسسات نشر کودک، هفت دوره عضویت در هیئت مدیره اتجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نویسندگی بیش از 180 مطلب در قالب مقاله، سرمقاله، مصاحبه، یادداشت و یادنامه و 3 اثر ترجمه‌شده به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، روسی و ترکی، شرکت در کنفرانس‌های داخلی و خارجی به چشم می‌خورد و با آثارش برنده‌ جوایز مختلف شده است.

  بزرگمهر حسین‌پور

  متولد ۱۳۵۵. دانش‌آموخته رشته نقاشی در دانشگاه آزاد تهران. او از سال ۱۳۶۹ به عنوان کارتونیست و کاریکاتوریست در نشریات گوناگون کشور مانند گل آقا، کیهان کاریکاتور، سروش نوجوان، رشد نوجوان، روزنامه نوروز، زن، روزنامه آفتابگردان، روزنامه اقبال و هفته‌نامه چلچراغ  فعالیت داشته و مدیریت بخش هنری مجلات زنان فردا، عروس هنر، دانش یوگا را بر عهده داشته‌ است. او از سال۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ سردبیر هفته‌نامه چلچراغ بود. سپس در روزنامه‌های زیادی از جمله مردم امروز و شرق کاریکاتور کشید. طرح جلدهای کاریکاتوری او برای ماه نامه مهرنامه، تجربه، هفته‌نامه آسمان، هفته‌نامه صدا تا سال ۱۳۹۶ ادامه داشته ‌است.

  علی درخشی

  متولد ۱۳۵۵ تهران، کاریکاتوریست ایرانی و دانش‌آموخته رشته ارتباط تصویری از دانشگاه آزاد اسلامی است. او کاریکاتور را به صورت حرفه‌ای از مجله طنز و کاریکاتور شروع کرده و با نشریات دیگری نیز همکاری داشته‌است. درخشی از فعالان نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است. درخشی همچنین تصویرگر پویانمایی ترافیک، حیات وحش، دیرین دیرین و چند کار دیگر نیز بوده ‌است.

  حدیث لزرغلامی

  متولد 1360، کارشناسی ارشد پژوهش هنر، در کارنامه او تألیفات ادبی در حوزه کودک و نوجوان به چشم می‌خورد و جوایز و تقدیرهای گوناگونی نیز از جمله جایزه کتاب سال سلام بچه‌ها، جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، جایزه‌ جشنواره مطبوعات کانون، جایزه ادبی عباس یمینی شریف، شورای کتاب کودک، کتاب‌های برگزیده کلاغ سفید به دست آورده و آثارش به زبان‌های انگلیسی، کره‌ای، ایتالیایی، اسپانیولی، ترکی، هندی ترجمه شده است. او نگارش فیلمنامه فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی و انیمیشن را نیز در کارنامه دارد و به عنوان پژوهشگر و مدرس نیز فعالیت دارد.

   

  نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در توليد ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد. • یادداشت و مقالات
 • سهم ما فقط بستن بود؟
  سهم ما فقط بستن بود؟
  1397/10/18
  یادداشت سيدجمال هاديان‌ دبیر جشنواره در روزنامه شرق
 • یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  یک پنجره برای دیدن، یک پنجره برای شنیدن
  1397/10/04
  گفت‌وگوی روزنامه اعتماد با مدیرعامل فارابی درباره کودکآنلاین و سینما
 • کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  کودکان؛ اصلی‌ترین مخاطبان رسانه‌ها
  1397/09/29
  خسرو سلجوقی از دلایل اهمیت جشنواره کودک‌آنلاین سخن می‌گوید
 • دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  دعوت ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کودک‌آنلاین
  1397/09/25
  11 هنرمندی که از شما می‌خواهند در جشنواره شرکت کنید
 • گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  گزارش دیدار شورای سیاست‌گذاری جشنواره کودک‌آنلاین با احمد مسجدجامعی
  مسجدجامعی: از وقتی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات تبدیل شد پیش‌بینی می‌شد که این وزارتخانه به تولید محتوا ورود کند
 • گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  گزارش كامل نشست خبری دبير جشنواره‌ وب‌سری و فیلم‌ کوتاه کودک‌آنلاین
  1397/08/29
  هادیان: همه می‌توانند ایده‌های خود را برای جشنواره بفرستند
 • دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  دبیر جشنواره: کودک‌آنلاین جشنواره‌ای برای ايجاد فرصت‌های نو در فضای مجازی
  1397/08/23
  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حکم محمد جواد آذری جهرمی به عنوان دبیر جشنواره کودک‌آنلاین منصوب شده است
 • کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  کودکان کجا زندگی می‌کنند؟
  1397/08/27
  یادداشتی از محمد جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • نسل ناشناخته اَپ
  نسل ناشناخته اَپ
  1397/08/27
  یادداشتی از حسین شیخ‌الاسلامی دبیر علمی و محتوایی جشنواره‌ی کودک‌آنلاین
 • حامیان جشنواره
 • همراه اول
 • آدرس: تهران- خیابان شریعتی- بالاتر از چهاراه شهید قدوسی (قصر) جنب پارک اندیشه خیابان توپچی - پلاک 3 - کدپستی: 1558919111 دبیرخانه جشنواره کودک آنلاین تلفن 02188464547